środa, 13 maja 2015

Polska herbata z cytryną na przeciwległym brzegu Skandynawii

Podczas weekendowego wypadu do Trójmiasta odwiedziłam moją koleżankę Kasię, która mieszka z rodziną niedaleko portu w Gdyni. Kasia rozkochana jest w dizajnie skandynawskim. Jej ulubionymi kolorami są biel i czerń, uwielbia kwiaty, a najczęściej odwiedzane sklepy to IKEA, Duka, Tiger, H&M Home i Biutiq.pl. 
Śmiałyśmy się, że przy tak zbieżnych upodobaniach powinnyśmy razem mieszkać. Pewnie moja połowa domu byłaby czarno- biała, a Kasi biało- czarna.

W mieszkaniu Kasi ze wszystkich stron otacza nas biel. Biała podłoga i ściany sprawiają, że czujemy się jak w nadmorskiej skandynawskiej chatce. Monochromatyczne meble i dodatki nie męczą wzroku, lecz pozwalają odpocząć od natłoku pstrokatych reklam w mieście. Kilka detali w cytrusowych odcieniach, a nawet pozostawione chorągiewki po dziecięcych urodzinach dodają mieszkaniu witalności.

Kasia, podobnie jak ja, uwielbia ładne rzeczy. Motywem przewodnim w jej domu są gwiazdki i zygzaki. Podczas wycieczki do Danii zakupiła kilka bardzo oryginalnych dodatków m.in. tablicę szkolna z retro koszyczkiem na kredę czy kubek Arne Jacobsena z literką A, którego (dzięki Kasi) stałam się szczęśliwą posiadaczką :)))
Nawet na pozór zwyczajna herbata z cytryną, została nam podana  w czarno białych kubeczkach, każdy z innym ciekawym wzorem, a po domu przechadzała się czarno- biała kotka o imieniu Milka.  


Foto Muszka

Foto Muszka

Foto Muszka

Foto Muszka

Foto MuszkaFoto Muszka

foto Muszka

7 komentarzy:

 1. Ale pięknie... i jaki miły upominek - pamiątka z Polski.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czerń i biel i plamy koloru - jestem za :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne wnętrze, uwielbiam styl skandynawski

  OdpowiedzUsuń
 4. Żółte dodatki pięknie wyglądają przy bieli i czerni! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Naprawdę świetnie wygląda to mieszkanie, nawet kotek wpisuje się w dizajn :)
  Sama nigdy nie myślałam, żeby swoje urządzić w ten sposób, ale też nie lubię nadmiaru, a nie da się ukryć, że przestrzeń miejska coraz więcej osób zachęca do prostych wnętrz, które nie atakują krzykliwymi kolorami z każdej strony.
  Jeśli mieszkanie ma być oazą, to właśnie tak powinno wyglądać. Żółty kolor tylko dodaje nieco energii, ale nie zaburza tego spokoju. Sama mam lampkę led przenośną w tym odcieniu i uważam, że jest świetny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne mieszknie. Ja też mogłabym tu zamieszkać. Szkoda tylko, że tak mało zdjęć.

  OdpowiedzUsuń
 7. To była krótka wizyta u koleżanki z nieplanowaną sesją. Może następnym razem Kasia przygotuje dla mnie całe mieszkanie i będę mogła zrobić więcej zdjęć. Jej sypialnia, pokój dziecięcy i łazienka wyglądają równie imponująco jak pomieszczenia na zdjęciach.

  OdpowiedzUsuń